خانه / آرشیو همه مطالب سایت / گزارش شصت‌وهفتمین جلسهء انجمن ادبی بامداد خور با موضوع موضوع: نگاهی به شعر و زندگی مهدی اخوان‌ثالث – م.امید

گزارش شصت‌وهفتمین جلسهء انجمن ادبی بامداد خور با موضوع موضوع: نگاهی به شعر و زندگی مهدی اخوان‌ثالث – م.امید

گزارش شصت‌وهفتمین جلسهء انجمن ادبی بامداد خور
موضوع: نگاهی به شعر و زندگی مهدی اخوان‌ثالث – م.امید
مسئول جلسه: حامد شفیعی
دبیر جلسه: عالیه تاجدار
محمود شمسی: انجمن ادبی بامداد خور در شصت‌وهفتمین نشست خویش، ویژه‌برنامه‌ای را به شعر و زندگی مهدی اخوان ثالث اختصاص داد که در تاریخ هیجدهم اسفندماه در مکان دفتر کمیتهء دانش‌پژوهان رأس ساعت ۲۰:۳۰ برگزار شد.
در آخرین روزهای فصل آخر سال، زندگی و شعر شاعر «زمستان» به بحث و بررسی گذاشته شد. این نشست با ارائه مطالب مختصری از زندگینامه شاعر توسط هما رحیم‌زاده و محمدطیب قطبا آغاز گردید و پس از آن حامد شفیعی پیرامون جهان‌بینی اخوان صحبت کرد. طیبه محمودی، پیش از خواندن شعر « چون سبوی تشنه»، شاعر را از دیدگاه شفیعی کدکنی به بحث گذاشت و معصومه تکاپوی، یأس و نومیدی را در اشعار م. امید بررسی کرد. احمد رضایی شعر قاصدک را خواند. شعر «آتش» توسط هما رحیم‌زاده خوانده شد. قطعاتی از نوخسروانی اخوان را معصومه تکاپوی خواند و آریا تاجدار به خوانش شعر «دریچه‌ها» پرداخت. «پادشاه فصلها» توسط فاطمه خشنود خوانده شد و محمود شمسی «کتیبه» را خواند. شعر «کتیبه» زمینه‌ساز مبحث تکرار بیهودگی و پوچی در شعر اخوان شد و معصومه تکاپوی و محمود شمسی سخنانی را در این رابطه ارائه نمودند. «روشنی» شعری بود که یلدا مهرآوران خواند و حامد شفیعی نیز «کاوه و اسکندر» را.
زمانی کوتاه به بحث و تبادل نظر در مورد شعر «کاوه و اسکندر» سپری شد تا اینکه خوانش شعر «نماز» توسط خانم تکاپوی و بحثی پیرامون آن، پایان‌بخش این قسمت گردید. «دعای آزادی» آخرین شعر از اخوان بود که محمود شمسی خواند و نوبت به بخش آزاد شعرخوانی رسید. در این بخش یلدا مهرآوران شعر « این روزها» و طنازالسادات موسوی شعر «سفر به رویا» را خواندند که هر دو شعر از مریم حیدرزاده بود. سپس آریا تاجدار شعری از پروین اعتصامی خواند و احمد رضایی با شعری از ابوالعلا معری این نشست را به پایان برد.
شرکت‌کنندگان در این جلسه:
خانمها: معصومه تکاپوی، عالیه تاجدار، طیبه محمودی،فاطمه خشنود، هما رحیم‌زاده، یلدا مهرآوران، طنازالسادات موسوی
آقایان: احمد رضایی، موسی پورپلاش، حامد شفیعی، شهرام صالحی، یعقوب فاتحی، محمدطیب قطبا، آریا تاجدار، محمود شمسی
پایان
 
 
به کانال تلگرام کمیته دانش پژوهان بپیوندید و از آخرین اخبار آموزشی و فرهنگی خور اطلاع کسب کنید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.