قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / آرشیو همه مطالب سایت / گزارشی از برگزاری جشن عاطفه های سال ۱۳۹۵ توسط کمیته دانش پژوهان و نحوه ی تقسیم مبالغ جمع آوری شده

گزارشی از برگزاری جشن عاطفه های سال ۱۳۹۵ توسط کمیته دانش پژوهان و نحوه ی تقسیم مبالغ جمع آوری شده

شانزدهمین مراسم جشن عاطفه ها در خور به مدت سه هفته ادامه داشت. هفته اول و دوم جمع آوری مبالغ از طریق صندوق های سیار در مسجد جامع انجام شد که در این مدت تعدادی از همشهریان عزیز مبالغی را جداگانه به حساب کمیته دانش پژوهان نیز واریز کردند، در هفته سوم به پیشنهاد برخی از دوستان دلسوز، علاوه بر جمع آوری صدقات مردمی از طریق صندوق مسجد، فرم هایی تحت عنوان “تقسیم شادی ها” بین نمازگزاران تقسیم شد که بسیار موفقیت آمیز نیز بود.
در اینجا جا دارد این همت و سخاوتمندی مردم فهیم شهر را قدر بدانیم و برای همه ی دلسوزانی که در این طرح خیرخواهانه و صدقه جاریه سهیم شدند، آرزوی سلامتی و برکت در عمر و مال کنیم. (جزاکم الله خیرا)
در ادامه گزارش تفکیکی مبالغ جمع آوری شده از طریق صندوق مسجد و واریزی های مردمی به حساب کمیته دانش پژوهان ارائه می گردد. (توضیحاً اینکه بین هفته اول و دوم گزارشی از مبالغ جمع آوری شده از طریق شبکه های اجتماعی به مردم ارائه شد که در آن دو گزارش جمع مبالغ صندوق مسجد و واریزی های مردمی به حساب کمیته تا آن زمان یکجا آورده شده بود، در صورتی که در جدول زیر مبالغ تفکیک شده است)

زمان جمع آوری مبلغ جمع آوری شده توضیحات
هفته اول – جمعه ۱۳۹۵/۶/۲۶ ۲٫۳۱۴٫۲۰۰ تومان صدقات واریز شده به صندوق مسجد
هفته دوم – جمعه ۱۳۹۵/۷/۲ ۱٫۳۱۶٫۰۰۰ تومان صدقات واریز شده به صندوق مسجد
هفته سوم – جمعه ۱۳۹۵/۷/۹ ۱٫۰۵۶٫۰۰۰ تومان صدقات واریز شده به صندوق مسجد
جمع مبالغ صندوق: ۴٫۶۸۶٫۲۰۰ تومان ——————-
واریزی یکی از خیراندیشان روستای قلات – ۱۳۹۵/۷/۱۱ ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان از طریق فرم تقسیم شادی ها
مبالغ واریز شده  به حساب کمیته از ۱۳۹۵/۶/۲۷ تا ۱۳۹۵/۸/۱ توسط همشهریان محترم ۵٫۵۶۰٫۰۰۰ تومان از طریق فرم تقسیم شادی ها
مبلغ اختصاص یافته از طرف کمیته دانش پژوهان– ۱۳۹۵/۸/۲ ۲٫۱۵۳٫۸۰۰ تومان از مبالغ واریزی خیرین به حساب کمیته به عنوان زکات و صدقات اختصاصی به نیازمندان در بازه های زمانی مختلف
جمع کل مبالغ اختصاص یافته به جشن عاطفه ها: ۱۴٫۴۰۰٫۰۰۰  تومان ——————-

– بعد از گزارش جشن عاطفه ها به مردم از طریق شبکه های اجتماعی، به همت یکی از بانوان خیراندیش همشهری مبلغ ۷٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان جهت کمک به دانش آموزان و دانشجویان نیازمند جمع آوری شد که در تاریخ ۱۳۹۵/۷/۱۷ به حساب کمیته واریز شد که گزارش آن جداگانه در صفحه گزارش کمک های بلاعوض و وام های قرض الحسنه در سایت کمیته آمده است. (این مبلغ جدا از مبالغ جشن عاطفه ها می باشد.)

– مصوبات جلسه هماهنگی:
– پس از جمع آوری مبالغ، اولین جلسه هماهنگی با حضور نماینده آموزشگاه های خور، در محل دفتر کمیته دانش پژوهان به تاریخ ۱۳۹۵/۷/۱۹ ساعت ۱۹:۴۵ برگزار شد که به خاطر آماده نبودن لیست برخی از مدارس، جلسه دوم به تاریخ ۱۳۹۵/۷/۲۵ در دفتر کمیته تشکیل شد و تصمیمات نهایی به شرح ذیل گرفته شد:
– پس از جمع بندی آمار مدارس (۱۴۴ دانش آموز) ابتدا مقرر شد به هر دانش آموز مبلغ ۷۰٫۰۰۰ تومان پرداخت شود که پس از اضافه شدن مبلغی از طرف کمیته دانش پژوهان به هر دانش آموز مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰ تومان اختصاص یافت.
– طبق تصمیم جمع، مقرر شد که کل مبلغ اختصاصی به دانش آموزان بی بضاعت تقدیم گردد و تاکید شد صرف این هزینه بدون رضایت خانواده دانش آموز در امور دیگر مدارس، صحیح نمی باشد. و تنها بدهی شهریه ثابت ثبت نام دانش آموزان (شامل هزینه ثبت نام، کتاب، بیمه و…) را می توان از این مبلغ کسر کرد. و در صورتی که مدارس قصد دارند مبالغی که امسال به عنوان خودیاری از دانش آموزان طلب کرده اند از این مبلغ کسر کنند، بایستی حتما با رضایت ولی دانش آموز باشد. ( با این استدلال که این هزینه اختصاصاً برای دانش آموزان نیازمند جمع آوری شده است و باید در اختیار خودشان باشد، به عنوان مثال ممکن است دانش آموزی قصد داشته باشد بدهی خرید پوشاک یا لوازم التحریر و… را به بازار پرداخت کند)
– مقرر شد در صورتی که دانش آموز نیازمندی از قلم افتاده باشد، از طرف آموزشگاه به کمیته دانش پژوهان معرفی گردد تا به ایشان نیز پرداخت گردد.
در جدول زیر نحوه ی تقسیم مبالغ جمع آوری شده جشن عاطفه های سال ۱۳۹۵ شرح داده شده است:

نام آموزشگاه تعداد دانش آموزبی بضاعت شناسایی شده نماینده آموزشگاه جمع مبلغ اختصاص یافته
مهدکودک نور ۱۹ نفر زیبا شیخی/ آزاده اسماعیلی ۱٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان
دبستان دخترانه کامیابی ۱۷ نفر محمود کاشفی ۱٫۷۰۰٫۰۰۰ تومان
دبستان دخترانه اسماعیل نژاد ۲۴ نفر طیبه نظری ۲٫۴۰۰٫۰۰۰ تومان
دبستان پسرانه محمد طالب ۱۴ نفر مسعود صادقی ۱٫۴۰۰٫۰۰۰ تومان
دبستان پسرانه اسماعیل نژاد ۱۸ نفر نادیه جوکار ۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان
دبیرستان دخترانه حاج عبداله عباس ۲۴ نفر محمد چوپان پیشه ۲٫۴۰۰٫۰۰۰ تومان
دبیرستان پسرانه خواجه نصیر ۱۶ نفر یداله خرمی ۱٫۶۰۰٫۰۰۰ تومان
هنرستان دخترانه مشفق اوزی ۱۰ نفر پری نامور ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان
هنرستان پسرانه حاج عبداله ۲ نفر —- ۲۰۰٫۰۰۰ تومان
جمع کل: ۱۴۴ دانش آموز ———– ۱۴٫۴۰۰٫۰۰۰ تومان

(دانش آموزان هنرستان پسرانه حاج عبداله توسط آقای قربانی، سرپرست آموزشگاه تلفنی معرفی شدند.)
نمایندگان کمیته در جلسات و بررسی واریزی ها: شهرام صالحی، حامد شفیعی، عاطفه پاکباز، عالیه تاجدار
با تشکر از امام جمعه محترم (شیخ محمد نور دانش) و شیخ رضا فتحی خطیب نماز جمعه هفته اول که توضیحات لازمه را به نمازگزاران ارائه کردند، و برادران جاوید اکرمی، عبدالحمید امانی و سعید کاروانی که مسئولیت صندوق مسجد را عهده دار شدند. و با تشکر ویژه از مدیریت محترم مدارس شهر خور و معاونت محترم مدیر کل و مدیریت آموزش و پرورش لارستان به خاطر همکاری بیدریغ شان.
و من الله توفیق/
 
** مطالب مرتبط:
– گزارشی از وام های قرض الحسنه و کمک های بلاعوض پرداخت شده توسط کمیته دانش پژوهان از ابتدا تاکنون
– اطلاعیه عمومی شماره ۹۹ – برگزاری جشن عاطفه های سال ۱۳۹۵ طی سه هفته متوالی در خور – شروع از جمعه ۲۶ شهریور بعد از نماز جمعه
– گزارشی از برگزاری جشن عاطفه های سال ۱۳۹۴ در خور
komak-mali-4

یک دیدگاه

  1. خداوند به همه ی خیرین و عاملین خیر جزای خیر دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.