قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / آرشیو همه مطالب سایت / گزارشی از وام های قرض الحسنه و کمک های بلاعوض پرداخت شده توسط کمیته دانش پژوهان

گزارشی از وام های قرض الحسنه و کمک های بلاعوض پرداخت شده توسط کمیته دانش پژوهان

همانگونه که در قسمت اهداف و معرفی کمیته دانش پژوهان نیز آمده، مهمترین عاملی که باعث شکل گیری کمیته شد و هسته ی اولیه آن را در سال ۱۳۸۴ شکل داد، بحث کمک مالی به دانش پژوهانی بود که بخاطر مشکلات مالی از ادامه تحصیل باز می مانند و یا با سختی ها و مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنند. اعضای اولیه کمیته از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸ [قبل از تشکیل رسمی کمیته دانش پژوهان زیر نظر انجمن خیریه صابرین] با شناسایی دانشجویان و دانش آموزان نیازمند و معرفی آنها به خیرین، با شناسایی واسطه های امین این کار را انجام می دادند. که بحمدلله با فهم و درک خیراندیشان همشهری بیش از ۳۰ دانش آموز و دانشجو با رفع مشکلاتشان ادامه تحصیل دادند و اکنون اکثریت آنها فارغ التحصیل شده اند. پس از تشکیل رسمی کمیته، تصمیم بر این شد که با عضو گیری از مردم فهیم و کمک های موردی خیراندیشان، این همیاری ها بصورت پرداخت وام قرض الحسنه ادامه پیدا کند. تا هم به تعداد بیشتری از دوستان کمک شود و هم اینکه با گردش مبالغ، این مسیر با یاری خداوند همچنان پابرجا و استوار بماند.

کمک های مالی بلاعوض نیز ادامه دارد، هم توسط کمیته در جشن عاطفه ها و یا مناسبت های خاص دیگر، و هم توسط  انجمن خیریه صابرین در کمیته های «ایتام» و «فقرا و نیازمندان». همچنین در این مدت که امور وام در جریان بوده است. چند نفر از خیرین با مراجعه به کمیته دانش پژوهان لیست دانش آموزان و دانشجویان نیازمند را از کمیته تحویل گرفته اند و با صلاحدید خود به آنها کمک مالی کرده اند. در ادامه گزارشی از وضعیت این امور ارائه شده است.

گزارش وام های قرض الحسنه پرداختی به دانش آموزان و دانشجویان متقاضی توسط کمیته دانش پژوهان
سال تعداد وام پرداختی جمع مبلغ وام پرداختی توضیحات
۱۳۸۸ ۱ نفر ۵۰۴٫۰۰۰ تومان شروع پرداخت وام های کمیته دانش پژوهان از آبان ماه ۱۳۸۸ بود.
۱۳۸۹ ۱۳ نفر ۶٫۷۷۵٫۰۰۰ تومان
۱۳۹۰ ۲۱ نفر ۸٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان
۱۳۹۱ ۱۶ نفر ۸٫۷۰۰٫۰۰۰ تومان
۱۳۹۲ ۱۱ نفر ۷٫۴۳۰٫۰۰۰ تومان
۱۳۹۳ ۹ نفر ۸٫۵۰۰٫۰۰۰۰ تومان
۱۳۹۴ ۱۴ نفر ۱۴٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان
۱۳۹۵ ۸ نفر ۱۳٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان
۱۳۹۶ ۳ نفر ۹٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان  از ابتدای سال ۱۳۹۶ تا ۲۱ شهریورماه ۱۳۹۶
 
با توجه به سیستم یکپارچه سازی وام های قرض الحسنه انجمن خیریه صابرین و پرداخت وام ها از طریق بانک رسالت از ابتدای سال ۱۳۹۵ کلیه وام های کمیته دانش پژوهان، از طریق کمیته قرض الحسنه انجمن خیریه صابرین به متقاضیان پرداخت می شود. و بخشی از وام ها به آن کمیته ارجاع داده می شود.
جمع کل: ۹۴ نفر ۷۷٫۳۰۹٫۰۰۰ تومان از آبان ۱۳۸۸ تا ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶

مبلغ وام قرض الحسنه پرداختی با توجه به مبلغ شهریه و هزینه های تحصیلی مانند ایاب و ذهاب، خرید پوشاک و لوازم التحریر و… تعیین می گردد. و مبالغ اقساط بازپرداخت نیز بصورت توافقی با وام گیرنده انجام می پذیرد، که معمولا اقساط بازپرداخت وام ها بین ۱۲ تا ۱۸ ماه است.

گزارش کمک های مالی بلاعوض (بدون بازگشت) پرداختی به دانش آموزان و دانشجویان نیازمند خوری توسط کمیته دانش پژوهان
سال تعداد کمک اهدایی جمع مبلغ پرداختی توضیحات
۱۳۸۸ ۲۳ نفر ۱٫۲۵۰٫۰۰۰ تومان دی ماه ۱۳۸۸
۱۳۸۹ ۱۸۰ نفر ۲٫۱۳۸٫۴۵۰ تومان ۱۶۸ نفر به مبلغ ۱٫۳۸۸٫۴۵۰ مربوط به جشن عاطفه ها می باشد
۱۳۹۰ ۱۹۳ نفر ۳٫۷۰۶٫۰۰۰ تومان ۱۷۱ نفر به مبلغ ۲٫۵۱۰٫۰۰۰ تومان مربوط به جشن عاطفه ها می باشد.
۱۳۹۱ ۲۷ نفر ۱٫۳۵۷٫۰۰۰ تومان مبلغ جمع آوری شده در جشن عاطفه های این سال جز این مبالغ آورده نشده است. و جداگانه طی جلسه ای به نمایندگان مدارس تحویل داده شد.
۱۳۹۲ ۳۵ نفر ۵٫۹۶۰٫۰۰۰ تومان مبلغ جمع آوری شده در جشن عاطفه های این سال جز این مبالغ آورده نشده است. و جداگانه طی جلسه ای به نمایندگان مدارس تحویل داده شد.
۱۳۹۳ ۳۸ نفر ۵٫۶۴۷٫۳۰۰ تومان مبلغ جمع آوری شده در جشن عاطفه های این سال جز این مبالغ آورده نشده است. و جداگانه طی جلسه ای به نمایندگان مدارس تحویل داده شد.
۱۳۹۴ ۱۹۳ نفر ۱۲٫۴۳۵٫۰۰۰ تومان ۱۴۱ نفر به مبلغ ۴٫۹۶۰٫۰۰۰ تومان مربوط به جشن عاطفه ها می باشد. و ۲ نفر به مبلغ ۲۵۰ تومان توسط معرفی به خیرین توسط کمیته مجزا پرداخت شده است.
۱۳۹۵ ۲۱۳ نفر  ۲۵٫۱۵۰٫۰۰۰ تومان از ابتدای سال ۱۳۹۵ تا ۳۰ اسفندماه ۱۳۹۵ به ۶۹ نفر از دانش آموزان و دانشجویان مبلغ ۱۰٫۷۵۰٫۰۰۰ تومان و به ۱۴۴ نفر از دانش آموزان از طریق جشن عاطفه ها مبلغ ۱۴٫۴۰۰٫۰۰۰ تومان اختصاص یافته است.
 ۱۳۹۶  ۵۸ نفر  ۹٫۸۰۸٫۰۰۰ تومان  از ابتدای سال ۱۳۹۶ تا ۲۱ شهریورماه ۱۳۹۶
     
جشن عاطفه ها از سال ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۷ توسط کمیته فرهنگی سابق و از سال ۱۳۸۸ تاکنون توسط کمیته دانش پژوهان جمعا ۱۶ بار در خور برگزار شده است. که مبالغ جمع آوری شده، پس از مکاتبه با مدارس، طی جلسه ای مشترک بین نمایندگان انجمن های اولیا و مربیان با نظر جمع، تقسیم و صورتجلسه می شود. و سپس به دانش آموزان نیازمند خوری و محصل در مدارس خور اهدا می گردد.
جمع کل ۹۵۰ نفر ۶۷٫۴۵۱٫۷۵۰ تومان از دی ماه ۱۳۸۸ تا ۲۱ شهریورماه ۱۳۹۶

کمک های بلاعوض بصورت موردی و با توجه به درخواست دانش آموزان و دانشجویان و یا معرفی توسط همشهریان دلسوز یا مدیران محترم مدارس صورت می گیرد. مبالغ پرداختی، پس از تحقیق درخصوص وضعیت خانوادگی متقاضی، و با توجه به بودجه و وضعیت مالی همان روز کمیته، اهدا می گردد.
از خیرین همشهری استدعا داریم برای حمایت از نیازمندان و قدم نهادن در این راه، کمیته را حمایت کنند. (جزاکم الله خیرا)
komak-mali-4

4 دیدگاه

  1. خداوند به تمام آنانی که نیت خیر دارند و تمام آنانی که نیت خیرشان را عملی می کنند جزای خیر عطا فرماید.

  2. امیدواریم با این فعالیت ها گره ای از مشکلات دانش آموزان و دانشجویان همهشهری باز شود. و اونها هم بتونند با دغدغه های جانبی کمتری درس بخوانند. و بیشتر بر درس خواندن تمرکز کنند.

  3. سلام پس چرا به خانم ….. کمک نکردید وقتی درخواست کمک آز شما کردن ایشون آدم زرنگیه و نیازمند ….. میخانه هنوز هم محتاج مونده چه کنه با این همه خرج خواهشا کمکش کنید.

    • کمیته دانش پژوهان خور

      سلام. از طرف کمیته فقرا و نیازمندان انجمن خیریه صابرین با هماهنگی کمیته دانش پژوهان انجمن خیریه صابرین، همان موقع که درخواست دادند به ایشون کمک شد. باز هم اگر تقاضا کنند، باهاشون همکاری می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.